Vas zanima, kako izvajamo ultrazvok srca? Ultrazvok izvajamo čisto preprosto in neboleče in ne zahteva nikakršnih priprav. Morda se tudi sprašujete tudi zakaj bi naredili sploh ultrazvok srca? Ultrazvok se naredi v primeru obolenja srca, odkrivanja morebitnih napak v srcu in tudi samo za preglede srca. Ultrazvok vašega srca se izvaja v ambulanti in upravlja ga specialist, ki se spozna na take zadeve in ve kako delati s tem. Dobro je tudi, da se na ultrazvok prijavimo več krat ne samo enkrat.
Ultrazvok srca izvedemo tako, da pacient leži na boku z razgaljenim zgornjim delom telesa. Specialist je pozoren kako dela srce, če se zaklopke odpirajo pravilno in gleda tudi glavne žile okoli srca. Med pregledom se meri tudi krvni tlak in pritisk srca. Ultrazvok srca se uporablja za več srčnih bolezni kot so: bolezen srčnih zaklopk, odkrivanje srčnih strdkov v notranjosti srčne votline, bolezen srčne mišice in tudi, da specialisti vidijo ali je srce pravilno oblikovan. V določenih primerih če se ne vidi dobro srca je potrebo vanj vbrizgati tudi neko tekočino katera potuje po žilah do srca in nato specialist dobi bolj jasne izvide.
Ker je ultrazvok popolnoma ne škodljiv se ga lahko izvaja tudi večkrat na leto da lahko vaš zdravnik spremlja delovanje vašega srca in prav tako vidi ali ste imeli uspešno zdravljenje ali se bolezen še bolj širi. Pacient ki pride na ultrazvok nima nikakršnih priprav ne rabi biti tešč in ne gre za nikakršna pripravljanja.
Ultrazvok srca lahko uporabljamo tudi za pogledamo tudi ali je v oklici srca kaj narobe, diagnoz krčenja srca in sproščanja srca, merjenje pretoka in tlaka v večjih srčnih žilah. Zakaj sploh izvajamo ultrazvoke srca? Ultrazvoke srca izvajamo zato, ker je srce najpomembnejši organ v našem telesu kjer se premeša vsa kri in poganja telo in pošilja informacije v možgane in nato možgani opravijo kar morajo.